MIKS?

TV lugu

Miks me seda teeme ja treeningu põhimõtted

Inimene on olemuselt laisk ja seetõttu ei taha eriti palju trenni peale aega raisata 🙂

Ja tegelikult ei peagi tegema palju, aga tuleb teha õigeid asju. Nagu enamus elu siis 20% tegevustest annab 80% tulemust. Rohkem polegi vaja, sest tippsportlaseks enamus meist ei taha saada. Samas meeldib olla vormis ja terve.

Kaitseväelasena olemisest tulenevalt oli peale seda elu keeruline harjuda mõttega, et ma pean trenni tegemise eest maksma ja viitma aega sinna mineku peale. Eriti vastumeelne on mõte istuda ummikus, et pärast umbses jõusaalis mingi vahendi järjekorras oodata. Hakkasin mõtlema, kuidas saaks kodus kõik vajalikud harjutused ja lihasgrupid ära teha. Jah, kõike saab teha oma keha raskusega, aga ilma rauata on siiski raske maksimum jõudu kasvatada. Ja vahel on tore lihtsalt kangi suruda. Või kükke teha – naised, koheselt on teist aru saada, kes on kangiga kükke teinud ja kes mitte 😀

Kuna ühte tuba elamisest ei taha jõusaali alla panna ja värskes õhus ongi mõnusam teha, siis oli juba algusest peale selge, et see tuleb õue ehitada. Mis oleks toredam kui peale rasket ringtreeningut kõrval asuvasse jõkke, tiiki või lumehange hüpata? Järgmiseks suveks viin seade endale suvilasse, et saaks kohe peale trenni Keila jõkke hüpata.

Uurides edasi erinevaid metoodikaid ja käepäraste vahenditega „Teeme trenni“ rubriigis olevaid kavu välja mõteldes ja tehes avastasin enda jaoks uue lemmikharjutuse – boxjump. See töötab ikka nii paljudele lihasgruppidele ja eriti efektiivselt. Ei tulegi kohe ette, kuidas veel nii hästi plahvatuslikult kõhu lihaseid teha saaks. Siit koorub välja minu peamine treening põhimõte: inimkeha on loodud tegutsema ühe tükina. Tervisesportlasena ei näe ma mingit kasutegurit lihasgruppide eraldamisel – lisaks suuremale ajakulule on ka efektiivsus madalam. Ainukesed kohad, kus on vaja lihasgruppe eraldada, on taastusravi ja tahtmine Ott Kiivikaga võistlema asuda.

Klassikalised vahendid, nagu lõuatõmbe kang, rööbaspuud ja ohutuse mõttes kangipuur, ei vaja vast pikemalt tutvustamist. Lisaks meeldib vahel raskust tõmmata, seega kasutasin ära TTÜ mehaaniku haridust ning ehitasin niinimetatud plokksüsteemi. Eelduseks, et koormusena saab kasutada nii raskuskettaid kui ka sangpomme (või muid käepäraseid vahendeid, mida vajadusel lisaks otsa riputada).

Kahjuks on peale suve Eestis ööd pikad – tekkis vajadus lambi järgi. Ühte talasse ehitasin sisse LED lambi, mis on läbi telefoni äpi lülitatav (värvid, heledused, muusika taktis jne). Ilmselgelt, kuna juhet ei taha vedada, töötab see üle USB, suvalise akupanga pealt. Järgmine probleem pimedate öödega oli asjade kaduma mineku võimalus. Selle takistamiseks on kasutusel boxjumpi kast, kuhu saab kettad ja pommid sisse ning tabalukuga kinni panna. Kuna võtmed kipuvad ära kaduma, siis ise kasutan nutitelefoniga avatavaid lukke. Need eriti head, kui seadmel on suurem kasutajaskond, admin annab teistele avamisõiguse ja pärast on logist näha, kelle lohakuse tõttu on midagi kaduma läinud.

Kokkuvõttes on tegelikult minu jaoks kogu protsessi juures olnud kõige positiivsemaks mõju mu õe tütardele. Nähes onu trenni tegemas on nad ka kohe ronimas ja lõuga tõmbamas. Sealt see tervislike eluviiside eeskuju tulebki. Kaheks tunniks spordisaali minnes ei mõjuta sa last ennast toast välja ajama ja koostegemise rõõm nendega on hoopis midagi muud. Kaitsevägi juba tõestas, et kõige tugevamad sidemed luuakse koos läbi raskuste minnes.

 

PS: Meie kõigi soovid ja harjumused on erinevad, seega olen ehitanud kogu seadme modullaarseks ja vastavalt soovidele konfigureeritavaks. Oma soovidele vastava komplekti hinnapakkumiseks on ainult vaja meile kirjutada või võtta ühendust läbi kontaktivormi.